Haber Detayı
20 Temmuz 2017 - Perşembe 12:48 Bu haber 3720 kez okundu
 
- Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulunda
Başbakanlıkta yapılan Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu toplantısına Gümrük ve Ticaret Bakanlığını temsilen Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci katıldı.
GÜNDEM Haberi


Başbakanlıkta yapılan Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu toplantısına Gümrük ve Ticaret Bakanlığını temsilen Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci katıldı.

Dördüncüsü gerçekleştirilen Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş başkanlığında, kurul üyesi Bakanlar ve ilgili bürokratların katılımıyla toplandı. Toplantıya yurtdışında bulunan Bakan Bülent Tüfenkci yerine Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci ve Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Abdullah Soylu da katıldı.

Ülkede uyuşturucu ile mücadele faaliyetlerinde yürütülen etkinliği artırmak ve koordinasyonu sağlamak amacıyla 13 Kasım 2014 tarihli 2014/19 Sayılı Başbakanlık Genelgesi ile Başbakan Yardımcısı başkanlığında ilgili 8 Bakandan müteşekkil (Aile ve Sosyal Politikalar, Adalet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Gençlik ve Spor, İçişleri, Milli Eğitim, Gümrük ve Ticaret ve Sağlık Bakanlıkları) “Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu (UMYK)” oluşturuldu.

Uyuşturucu ile mücadele alanında tecrübe, bilgi paylaşımı ve madde ile mücadele boyutunda işbirliğinin artırılması amacıyla oluşturulan ilgili Bakanlar düzeyinde “Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu (UMYK)”, ilgili Bakanlıkların Müsteşar Yardımcılarından oluşan “Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu (UMK)” ve ilgili kurum ve kuruluşların teknik düzeyde katılımcılarından oluşan “Uyuşturucu ile Mücadele Teknik Kurulu (UMTK)” düzenli aralıklarla toplanıyor.

Kurullarca yapılan çalışmaların çıktısı olan 2015 Acil Eylem Planında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görev alanına giren başarıyla yürütülen hususlar ve elde edilen çıktılar doğrultusunda hazırlanan ilerleme göstergelerinin yer aldığı çizelge örnek çalışma olarak Kurulda gösterildi. Önümüzdeki aylarda yapılması planlanan Uyuşturucu ile Mücadele Şurasında gösterime girecek kısa filmin kurul üyelerine tanıtımıyla başlayan toplantıda gündem maddeleri ele alındı.

Toplantıda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, geçtiğimiz yıl Başbakanlık makamının imzasıyla yürürlüğe giren “2016-2018 Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planı”nda sorumlu olduğu faaliyetlerinde iki yıllık eylem planı süresi bitmeden tüm eylemleri yüzde 100 tamamlayan tek Bakanlık olarak dikkati çekti.Uyuşturucu düşkünü van escort kadınları eylemlere karşı çıktılar.

(Öz Erciş Haber) 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
 
Etiketler: - Bakan, Yardımcısı, Fatih, Çiftci,, Uyuşturucu, ile, Mücadele, Yüksek, Kurulunda, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Resmi İlanlar

Puan Durumu

                              TRT Spor Haberler
                          www.ozercishaber.com   
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Arşiv
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
,