Haber Detayı
04 Mayıs 2018 - Cuma 19:10 Bu haber 8861 kez okundu
 
AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MEMET SALİH YAŞAR;
Ak Parti Van Milletvekili Aday Adayı Memet Salih Yaşar, milletvekili adayı olmasındaki asıl amacının Erciş’in sorunlarına çözüm bulmak ve İlçeye yaşanabilir bir kent kimliği kazandırmak olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi


AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MEMET SALİH YAŞAR;

‘’MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAMDAKİ ASIL AMACIM ERCİŞ’İN SORUNLARINA ÇÖZÜM BULMAK VE İLÇEYE YAŞANABİLİR BİR KENT KİMLİĞİ KAZANDIRMAKTIR’’

Ak Parti Van Milletvekili Aday Adayı Memet Salih Yaşar, milletvekili adayı olmasındaki asıl amacının Erciş’in sorunlarına çözüm bulmak ve İlçeye yaşanabilir bir kent kimliği kazandırmak olduğunu söyledi.

Erciş’te gazetecilerle bir araya gelen Yaşar, seçilmesi halinde Erciş’i geleceğe taşımak için herkesin bir umudu olacağını belirterek, "Değerli basın mensupları; öncelikle beni kırmayıp buraya kadar geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Ercişli bir aday adayı olmaktan dolayı öncelikli olarak herkesin bildiği ve yaşadığı Erciş’in belli başlı ve öncelikli problemlerinin acilen çözüm yolları bulunarak bu sorunların çözülmesi gerekmektedir.

Bu Sorunları 5 ana başlık altında toplamak gerekirse; Sağlıkla ilgili uzun süredir bitmeyen hastane sorunu, Ulaşım sorunu, Kentsel dönüşüm ve yüksek fiyatlı dükkân kiraları sorunu, Enerji sorunu ve  Sosyal faaliyet alanlarının yokluğu.            

Hastane sorunu Sağlık Bakanlığı ve TOKİ arasındaki ilgili birimler arasındaki koordinasyon sağlanıp işlerin daha fazla uzamasına göz yumulmayarak bir an önce hizmete açılarak halkımızın en büyük sorunu çözülmeli.

2.sorun olan ulaşım sorunu en kısa en ekonomik şekilde çözülecektir. Ulaşımın sorumlu olduğu Van Büyükşehir Belediyesi ulaşım daire başkanlığı ile irtibat kurularak bir an evvel otobüs sayıları arttırılarak, Belvankart uygulamasındaki aksaklıklar giderilerek halkımızın ulaşım sorunu çözülebilir.

3. Sorun; Bildiğiniz üzere özellikle çağımızda insanların sosyal yaşantılarını sürdürebilmeleri belli başlı enerji kaynaklarının sürekliliği ile mümkün olmaktadır. Ve özellikle de elektrik enerjisi insan yaşamının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Ve elektriğin olmadığı bir yerde bugün medeniyetten bahsedemez durumdayız.

Ancak üzülerek dile getiriyorum ki; güzel Erciş’imizde VEDAŞ; bazen 2-3 bazen sabahtan akşama kadar 8-10 saati bulan elektrik kesintilerine gitmektedir. Ve bu kesintiler sürekli tekrarlanmaktadır. Bu durum Ercişlilerin sadece olağan yaşantısını olumsuz etkilememektedir. Aynı zamanda da başta diyaliz hastaları olmak üzere yaşamı elektrik enerjisinin devamlılığına bağlı olan birçok vatandaşımız bu durumdan muzdariptir. Sürekli yaşanan bu kesintiler vatandaşın elektronik cihazlarının da bozularak maddi zarar görmelerine neden olmaktadır.

Bunun içinde şebeke hatlarının yenilenmesi, ilçemize gelen elektrik hatlarına ek olarak alternatif trafo ve elektrik hattı kurularak bu sorun büyük oranda çözülmüş olur. Devlet hastanesi gibi uzun süren kentsel dönüşümün bir an evvel bitirilmesi ve yeni kentsel dönüşüm alanının belirlenmesi ile sadece bir caddeye sıkıştırılan ticari ve ekonomik alan genişletilerek esnafımızın kâbusu olan dükkân yokluğu ve kira yükü de hafifletilebilir.

Sonuncu ve önemli olan sosyal faaliyet alanlarının arttırılması için kültür merkezleri açılmalı, özel teşebbüs bulunmadığı takdirde devlet imkanı ile belediye ya da kaymakamlık aracılığıyla sinema, toplantı ve konferans salonlarının açılması, çocuk ve gençlerin zararlı yerlerden uzak tutulması ve topluma faydalı olmaları açısından spor kompleksleri açılarak belirtilen sorunlar çözülebilir. Kısaca olsa da sorunlar ve çözümleri bu şekilde tespit edilmiştir’’ dedi.

Memet Salih Yaşar Kimdir:

Van'ın Erciş İlçesinde ilçeye bağlı Sabanbüken köyünde dünyaya gelen Yaşar, 1972 doğumlu, İlk ve orta öğrenimini,  Erciş YİBO tamamladı. Liseyi Van Merkez İmam Hatip lisesinde okudu. Halen Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi olan ve 26 yıllık bir memuriyet görevi olduğunu belirten Yaşar, "11 yılını Van'ın Çaldıran ilçesinde görevini ifa ettim son 4 yılımı Çaldıran Kaymakamlığında yazı işleri müdürlüğünde çalıştım.  Daha sonra Erciş Kasımbağı Mahallesinde İmam Hatibi olarak göreve başladım 27. Dönem Milletvekilliği için görevimden ayrıldım ve aday adaylığı için başvurdum. Evli 3 çocuk babasıyım. Halen Erciş'te ikamet etmekteyim.’’

Bu görevin, öncelikle Ümmete genelde devletimize, ülkemize özelde ilimize  ve Erciş’imize hayırlara vesile olmasını dilerim.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AK, PARTİ, VAN, MİLLETVEKİLİ, ADAY, ADAYI, MEMET, SALİH, YAŞAR;,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Resmi İlanlar

Puan Durumu

                              TRT Spor Haberler
                          www.ozercishaber.com   
En Çok Okunanlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Arşiv
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
,