Haber Detayı
04 Aralık 2017 - Pazartesi 08:06 Bu haber 9639 kez okundu
 
BAKAN YARDIMCISI ÇİFTCİ'DEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI
Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, 'Engelli vatandaşlarımız kimseden bir ihsan, yardım beklentisine girmeden, doğuştan gelen haklarını sonuna kadar kullanma salahiyetine sahiptirler' dedi
YAŞAM Haberi


Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, "Engelli vatandaşlarımız kimseden bir ihsan, yardım beklentisine girmeden, doğuştan gelen haklarını sonuna kadar kullanma salahiyetine sahiptirler" dedi. Bakan Yardımcısı Çiftçi, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' dolayısıyla yayımladığı mesajda engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının tam ve diğer insanlarla eşit ölçüde sağlanması ve kullanılması amacıyla BM'nin 3 Aralık gününü 'Dünya Engelliler Günü' olarak kabul ettiğinin anımsattı. 3 Aralık gününün tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Dünya Engelliler Günü olarak kutlandığını anlatan Çiftçi, "Öncelikle engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin bu gününü kutlar, kendilerine engelsiz bir dünya diliyorum. Engelli vatandaşlarımız kimseden bir ihsan, yardım beklentisine girmeden, doğuştan gelen haklarını sonuna kadar kullanma salahiyetine sahiptirler. Temel hak ve özgürlüklerden mevcut imkan ve fırsatlardan tam ve eşit şekilde yararlanmaları, topluma etkin bir şekilde katılımları devletimizin ve tüm toplumun görev ve sorumluluğundadır. Bu bağlamda engelli vatandaşlarımızın bağımsız olarak hayatlarını idame ettirebilmeleri ve günlük faaliyetlerde bulunabilmeleri için sosyal, psikolojik ve ekonomik durumun kendilerinin lehine düzenlenmesi son derece önemlidir. Toplumsal bilinç ve bilgi düzeyinin artırılması, yardımlaşma, dayanışma ve empati düzeyinin yükselmesiyle engelli kardeşlerimizin yaşam standartlarını artıracağımıza canı gönülden inanıyorum" dedi. AK Parti iktidarlarının engellilerin sorunlarıyla çağdaş ve sosyal devlet anlayışının bir gerekliliği çerçevesinde ilgilendiğini ve birçok yasal düzenlemeler getirdiğini vurgulayan Çiftçi, "Engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri kaldırmak için bütün güçleriyle çalıştıklarını ve bundan sonra da engelli kardeşlerimize sahip çıkarak sorumluluk ve görevimizi yerine getireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar '3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, engelli vatandaşlarımıza huzur, mutluluk ve esenlik dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BAKAN, YARDIMCISI, ÇİFTCİ'DEN, 3, ARALIK, DÜNYA, ENGELLİLER, GÜNÜ, MESAJI,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Yazarlar
Resmi İlanlar

Puan Durumu

                              TRT Spor Haberler
                          www.ozercishaber.com   
En Çok Okunanlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Arşiv
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
,