Haber Detayı
31 Ekim 2017 - Salı 08:34 Bu haber 6209 kez okundu
 
Bakan Yardımcısı Çiftci Rusya Federasyonu’nda Görüşmelerde Bulundu
‘Çiftci; ‘’Rusya ile Gümrük Alanındaki İlişkilerimizi de Yeniden En Üst Düzeye Çıkaracağız’’
DÜNYA Haberi


Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, İkili görüşmelerde bulunmak ve Rusya Federasyonu Federal Gümrük Servisi tarafından organize edilen 18. Uluslararası Gümrük Fuarı’na katılım sağlamak üzere 25 Ekim 2017 tarihinde Rusya Federasyonu’na bir ziyaret gerçekleştirdi.

Söz konusu ziyaret çerçevesinde resmi açılışı Rusya Federasyonu Maliye Bakanı Anton SILUANOV tarafından yapılan Uluslararası Gümrük Fuarı’nın açılış programına katılan Çiftci ve beraberindeki Bakanlık Heyeti, aynı zamanda Rusya Federal Gümrük Servisi tarafından organize edilen “ Gümrük İdaresi- İş Çevreleri Diyaloğu: Ticaret Erbabına Yönelik On Adım” başlıklı panel programına da katılım sağladı.

Fuar programı çerçevesinde Dünya Gümrük Örgütü (DGÖ) Genel Sekreteri Sayın Kunio MİKURİYA ile de görüşen Bakan Yardımcısı Çiftci, Bakanlık ile DGÖ arasındaki ilişkiler konusunda görüş alışverişinde bulundu. Ziyaret Programı çerçevesinde Bakan Yardımcısı Çiftci Rusya Federal Gümrük İdaresi Başkanı Sayın Viladimir BULAVIN ile ikili bir görüşme gerçekleştirdi. Söz konusu görüşmede iki ülke gümrük idareleri arasındaki ilişkiler; bu çerçevede alınmış kararlar ve bu kararların uygulanması ile ilişkilerimizin geliştirilmesi yönünde atılması gereken adımlar ele alındı.

Bu çerçevede,gümrük idarelerinin temel paydaşları olan iş çevreleri ile diyaloğun arttırılması, iş çevrelerinin yaşadıkları sorunların hızlı ve etkin biçimde çözüme kavuşturulabilmesi için özellikle Rusya Federasyonu’nda iş yapan Türk iş adamlarımızın sorunlarını ilk elden ve hızlıca Rusya Federal Gümrük Servisi’ne aktarılmasını ve bu sorunlara çözüm bulunmasını teminen Moskova Büyükelçiliğimiz bünyesinde faaliyet gösteren Ticaret Müşavirliğinin temas noktası olarak belirlenmesi kararlaştırıldı.

İkili görüşmede ayrıca Rusya Federasyonu ile Türkiye arasında kurulan “Ortak Gümrük Komitesi” ile bu Komite altında faaliyet gösteren Çalışma Grupları’nın bir sonraki toplantılarının Bakanlığımız ev sahipliğinde 2018 yılı başında Türkiye’de gerçekleştirilmesi hususu karara bağlandı.

Ziyaretin son gününde Bakan Yardımcısı Çiftci ve beraberindeki Bakanlık Heyeti, Moskova Büyükelçiliğimizde düzenlenen Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümü resepsiyonuna katılım sağlayarak Rusya Federasyonu’nda yaşayan vatandaşlarımız, iş adamlarımız ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerimiz ile bir araya geldi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bakan, Yardımcısı, Çiftci, Rusya, Federasyonu’nda, Görüşmelerde, Bulundu,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Resmi İlanlar

Puan Durumu

                              TRT Spor Haberler
                          www.ozercishaber.com   
En Çok Okunanlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Arşiv
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
,