Haber Detayı
23 Kasım 2017 - Perşembe 10:44 Bu haber 9819 kez okundu
 
EMEKLİ ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRÜ VE 23 DÖNEM VAN MİLLETVEKİLİ KEREM ALTUN’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Milli Eğitim Bakanlığı Emekli Ortaöğretim Genel Müdürü ve 23. Dönem AK Parti Van Milletvekili Kerem Altun Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı
GÜNDEM Haberi


Altun mesajında şunları söyledi; ‘’Bir 24 Kasım’ı daha idrak ediyoruz. Öğretmenler Günü olarak kutladığımız bu günü; toplumca, öğretmenleri ve öğretmenlik mesleğini hatırlamanın, yâd etmenin, saygı duymanın bir kadirşinaslık örneği olduğunu anlatmaya çalışırız.

İnsanlık tarihinin başlangıcından bu güne kadar öğretmenlik mesleği hep var olmuştur ve gelecekte de var olacaktır. Çünkü yüklendiği misyon itibariyle öğretmenliğin yerine tam anlamı ile doldurabilecek bir meslek düşünülmemektedir.

Şüphesiz bütün meslekler önemlidir. Meslek mensupları toplumda farklı hizmetleri ifa ederler. Bu anlamda öğretmenlik mesleği mensupları da profesyonel anlamda toplumun geleceğini tanzim edecek nesillerin eğitime ihtiyacını karşılamaktadırlar. Toplumun hangi kesiminde olursa olsun, üzerinde öğretmenin emeği olmayan hiçbir insan gösterilmez.

Bu nedenle öğretmenlik mesleği kutsal kabul edilmekte ve icra edenler saygı göstermeyi hak ekmektedirler. Hz. Ali (RA) “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” özdeyişini bu önemi algılamamız için, insanlığa armağan etmiştir.

Şu bir gerçektir ki milletler öğretmenlerini iyi yetiştirirlerse, onların rol alacağı eğitim sistemi de gelecek nesiller de ona göre olacaktır. Kaliteli eğitimin temelinde iyi yetişmiş öğretmen vardır. En iyi öğretim programları hazırlasanız bile onu uygulayacak öğretmenin elinde farklı sonuçlar alırsınız. Yani öğretmenler nitelik sorunu yaşarlarsa topluluklar da gelişim sorunu yaşarlar. Yeterli ve nitelikli yönleriyle farklılıklar gösteren öğretmenlerimiz, belki kazanılan ya da kaybedilen geleceğimizdir. O hâlde, ülkemiz çocuklarımız ve geleceğimiz adına birinci öncelikli konu, nitelikli öğretmen yetiştirilmesidir. Eğitim sistemini günümüz şartlarına uygun bir anlayışla hizmete sunulmasında onun en temel unsurlarından biri olan öğretmenin rolü tartışılmaz.

Bu yönüyle, evrensel kabullerin ötesinde, sosyal ve kültürel hayatımız için daha farklı bir anlam taşıyan öğretmenlerimizin fikri ve ruhi olarak zinde, milletiyle, tarihiyle ve insan sevgisiyle donatılması; bu anlayış ve birikimle hizmete hazırlanması devletin üzerine düşen önemli görevleri arasındadır.

ÖĞRETMENLERİMİZ

Onlar sıhhatini, nefesini, enerjisini, en güzel yıllarını milletimizin istikbal savaşını kazanmak için harcarlar.

Onlar eğitici, öğretici, yetişici olmanın yanı sıra; öncü, lider, değişimci, demokrat, insan sevgisiyle dolu ahlaklı örnek insanlardır.

Onlar, her türlü zorluk, yokluk ve sıkıntılara rağmen; azim, sabır, gönüllülük ve hoşgörü mesleği öğretmenlik görevini omuzlayan irfan ve izzet ordusunun asil kurmayları, adsız kahramanlardır.

Geleceğe yönelmenin ön şartı bugünü aşabilmektir. Bugünden geleceğe yönelişin itici gücü, kadim medeniyetimiz, kültürel değerlerimiz, insani merkez alan özgür düşüncemizdir.

Ülkemizin geçmişinden ve geleceğinden söz sahibi olan, hepimizi yetiştiren öğretmenlerimize inanıyor ve onlara güveniyoruz.

Özellikle öze dönüşe, kardeşliğe, huzura ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde öğretmenlerimizin yüreklerinde yeşerecek, barış, dostluk ve sevgiye dair güzel duyguların daha da anlam kazanacağına inanıyoruz.

Eğitim sistemimizde mevcut yetersizlikler ve zaaflar bizleri kötümserliğe, karamsarlığa sevk etmeden, umutla, heyecanla, inancımızda neşet bulan insani değerlerimizle, ülkemizin aydınlık geleceğine yürüyoruz.

Samimi niyetleri, fedakârlık sınırını aşan çalışmaları ve mükemmele ulaşma yolundaki çabaları ile gönüllerimizde özel yeri olan, yürüyen gayret ve azimle, kendini mecbur hmeden öğrenen, yenilenen; mecbur olmadan iyi iletişim kurabilen; yine mecbur hmeden sorumluluk üstlenen değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz.

Ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Allah’tan Rahmet ve emekli öğretmenlerimize sağlık ve iyilikler diliyoruz.’’

                                                                          

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: EMEKLİ, ORTAÖĞRETİM, GENEL, MÜDÜRÜ, VE, 23, DÖNEM, VAN, MİLLETVEKİLİ, KEREM, ALTUN’DAN, ÖĞRETMENLER, GÜNÜ, MESAJI,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Resmi İlanlar

Puan Durumu

                              TRT Spor Haberler
                          www.ozercishaber.com   
En Çok Okunanlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Arşiv
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
,