Yazı Detayı
07 Mart 2015 - Cumartesi 20:54 Bu yazı 7542 kez okundu
 
DAHA NİCE YAŞLARA…
 
 

Gazeteniz Öz Erciş Haber Gazetesi, bugün üçüncü yılını geride bırakarak 4. yaşına girdi. Bu nedenle gazetenin sahibi Vedat Kasımoğlu’nu, Yazı İşleri Müdürü Nihat Çavuşoğlu’nu, muhabirlerini, diğer çalışanlarını ve emeği geçen herkesi kutluyor, bundan sonraki yayın hayatında başarılar diliyorum.

Bildiğiniz gibi 9 Ocak 2012 Pazartesi günü Erciş’te yayın hayatına başlayan ve benim de zaman zaman yazı ve şiirlerimin yayınlandığı Öz Erciş Haber Gazetesi, yerel bir gazetedir. Yerel gazeteler, belli bir bölgede yayımlanan, okunan ve ulusal gazetelerden farklı olarak yerel haberlerin ve konuların yer aldığı gazetelerdir. Kısacası bir ilçe veya ilde basılıp yayımlanan ve orada yaşayan insanları ilgilendiren haberlerin yer aldığı gazeteler, yerel gazeteler olarak adlandırılır. Öz Erciş Haber Gazetesi de bu özellikleri taşıyan, bugüne kadar bu vasıflarla Erciş’te yayımlanan Yeşil Erciş, Birnisan ve Erciş Gazetelerinden sonra yayın hayatına atılan Erciş’in dördüncü gazetesidir. İşte bugün bu gazete, 4. yaşına girdi.

Öz Erciş Haber Gazetesi, yayımlandığı günden beri gerek köşe yazıları, gerek verdiği haberlerle Erciş’i hem gündemde tutmaya, hemde ilçe halkının gözü, kulağı ve sesi olmaya çalışmıştır. Bu yüzden Öz Erciş Haber Gazetesi, 3 yıl içinde Erciş’te meydana gelen tüm olayları geniş bir şekilde sayfalarına taşımış ve okuyucularına duyurmaya çalışmıştır. İlçemizle ilgili en sıcak haberleri bu gazetede okuma şansı bulduk. Haftanın Pazar günleri hariç 6 gün çıkan bu gazete, bu süre içinde sayfalarını yazabilen ve yazmak isteyen herkese açmıştır. Yalan haberlere kesinlikle itibar etmemiş, dürüst ve tarafsız yayıncılık yapmıştır. Kişilerin değil toplumun menfaatını ön planda tutmuştur. Yıkıcı değil yapıcı, kavgacı değil barıştan yana bir tavır sergilemiştir. Bu yüzden bu gazete, Erciş halkı tarafından kısa zamanda sevilmiş ve benimsenmiştir.

Evden eve nakliyat yapan firmaları görmek için tıklayınız.Öz Erciş Haber Gazetesi, ilçe ile ilgili haberlerin yanında sayfalarında Erciş ile ilgili kültürel, sosyal ve tarihi konulara da yer vermiş, ilçe halkının duyarlılığını göz önüne alarak gelenek ve görenekleriyle değerlerini ihmal etmemiş, halkın tümüne seslenen ve ona sahip çıkan bir çizgi izlemiştir. Özellikle yerel haberlere geniş yer vermiş ve bir anlamda ilçedeki tüm gelişmeleri geniş bir şekilde aktarmaya çalışmıştır. Ayrıca, yetkililerin ve Sivil Toplum Örgütlerinin Ercişle ilgili tüm çalışmalarını ve yaptıkları faaliyetleri göz ardı etmemiş, bunları sayfalarında en geniş şekilde yayımlayarak kamuoyuyla paylaşmıştır. Gazetenin üç yıllık arşivi bunlarla ilgili haberlerin yer aldığı sayfalarla doludur.


Öz Erciş Haber Gazetesi’nin bir şansı da, çekirdekten yetişme Vedat Kasımoğlu gibi birisinin sahipliğinde ve Nihat Çavuşoğlu gibi yılların gazetecisinin sorumluluğunda çıkmış olmasıdır. Vedat Kasımoğlu daha çocukluğundan beri değişik matbaa ve gazete işinde emek verirken, Nihat Çavuşoğlu yine değişik gazetelerde muhabirlik, komşu ilçe Adilcevaz ile Erciş’te halen yayını devam ettiren başka bir gazetede Yazı İşleri Müdürlüğü ve yıllarca İHA Erciş Temsilciliğini yaptı. İkisi de tecrübe ve birikimlerini Öz Erciş Haber Gazetesi’nde değerlendirmeye çalışmaktadır. Bu yüzden gazetede bol miktarda yerel ve taze haber görmekteyiz. Ama bu yeterli mi derseniz, elbette ki hayır. Gazetenin bir okuyucusu olarak Öz Erciş Haber Gazetesi’nden yerel haberlerin yanında değişik konularda haber, araştırma ve kültürel içerikli yazılar da bekliyorum. Umarım 2015 yılında bunlara da yer verirler.
Erotik shop ürünleri için tıklayınız.

Yerel gazeteler genellikle ilan ve reklamlarla ayakta kalan gazetelerdir. Yurdumuzda birçok yerel, hatta ulusal gazete maddi nedenlerle kapanırken, Öz Erciş Haber Gazetesi her şeye rağmen ilçemiz halkına hizmet için yayınına ısrarla devam etmektedir. İlçemizin sesi, gözü ve kulağı olan bu gazetenin ayakta durması ve yayınını devam ettirmesi için bugün daha çok desteğe ihtiyacı vardır. Sizler ne kadar sahip çıkarsanız gazete o kadar büyüyecek ve o kadar dolu dolu çıkacaktır. Yetkililerin ve ilçe halkının bu desteği bugüne kadar verdiklerine ve bundan sonra da daha çok vereceklerine eminim. Tekrar gazetemizin 4. yaşını kutluyor, başarılı yayınlar diliyorum. Daha nice yaşlara…

Bu yazi 69 defa okundu.

 
Etiketler: DAHA, NİCE, YAŞLARA…,
Yorumlar
Yazarlar
Resmi İlanlar

Puan Durumu

                              TRT Spor Haberler
                          www.ozercishaber.com   
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Arşiv
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
,